{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }
Kendin Yap: Düğün Hediyelikleri

Kendin Yap: Düğün Hediyelikleri

Davet sezonu açıldı! Nişan, kına gecesi, düğün derken; kutlama yapmak için pek çok nedeniniz olabilir. Bu kutlamaların ev sahibiyseniz, özel gecenizden davetlilere hatıra kalacak birer hediyelik; şık bir jest olduğu kadar, davetinizin daha da güzel hatırlanmasını sağlayacaktır. Eğer evleniyorsanız ve hem zarif, hem orijinal, hem de ekonomik bir hediyelik arayışındaysanız yazımızı okumaya devam edin. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz bu pratik hediyelikler, büyük gününüzden size de bir hatıra olacak.

Çiçek Bahçesi

Klasiklerden başlayacak olursak, çiçeklerin daima zarif ve elegan tavrından yardım almanızı öneririz. Nikah ya da düğün sonrasında çiçek hediye etmenin yeni yöntemi, minik saksılar. Çeşit çeşit sukulentleri konseptinize uygun paket kağıtlarıyla kaplayıp kurdeleyle süsleyebilir; minik kartlara tarih atabilirsiniz. Rengarenk saksı çiçekleri hediye etmek isterseniz, çiçeklerin güzelliğinin önüne geçmeyecek sade bir sunum yeterli olacaktır.


Mini Ziyafet


Nikah ya da düğün sonrası hediyelik olabilecek, çiçek dışında pek çok alternatif var. Davetlilerin tüketebileceği ürünler hazırlamak isterseniz; minik tüplerde dilediğiniz karışımı yaptığınız çaylar, üzerinde müstakbel eşinizle isminizin yazdığı ev yapımı reçeller; içinde çikolata, makaron gibi tatlıların olduğu minik sepetler ya da yine minik tüplerdeki zeytinyağları güzel alternatifler olabilir. Süslemek için etiketler, kartlar ve kurdeleler kullanabilir; yazısı güzel bir tanıdığınızdan size biraz vakit ayırmasını rica edebilirsiniz. Ağızlarda kalacak hoş tat, evlendiğiniz günün gülümsenerek hatırlanmasını garanti edecek.
Hem Cool Hem Pragmatik


Bir diğer hediye seçeneği, konuklarınızın uzun süre kullanabileceği ürünler. Hangi mevsimde evlendiğiniz, eğlencenin ne kadar süre devam edeceği ve hobileriniz, hediyeliklerinizi belirlemenize yardımcı olabilir. Eğer yaz mevsiminde, bir bahçede ya da deniz kenarında evleniyorsanız; kadınlar için küçük yelpazeler, erkeklereyse hasır şapkalar hediye edebilirsiniz. Dilerseniz yalnızca yelpaze hediye edebilir, yelpazeleri konsept rengindeki çiçek ya da kurdelelerle süsleyebilirsiniz. Eğer yalnızca yelpaze hediye etmeyi düşünüyorsanız, kadın davetlilerin sayısını kesin olarak belirlemeyi unutmayın.
Eğlencenin sabahın ilk ışıklarına kadar devam edeceği düğünler için tatlı bir fikrimiz var! Topuklular üstünde saatlerce dans etmek oldukça yorucu olabilir. Hiçbir davetlinin bu eğlenceden mahrum kalmasını istemiyorsanız, büyük bir sandık ya da sepet içinde parmak arası terlik hediye edebilirsiniz. Sandığın ya da sepetin önüne yazacağınız not, davetlileri gülümsetecek ve bir çift terlik almaya çağıracaktır.
Hem düğünde, hem de düğün sonrasında davetlilerinizle birlikte olacak bir hediye seçeneği de ayna. Çantaya atmalık aynalar kullanışlı olsa da; saplı olanlar her zaman daha şık. Kapaklı aynaları birer kese içinde; saplı olanlarıysa yine çiçek ve kurdeleyle süsleyerek sunabilirsiniz.
Hobileriniz, hediyeliklerinize ilham olabilir. Örneğin çok seyahat eden bir çiftseniz, davetlilere birer kartlık hediye edebilirsiniz. Böylelikle, üstünde isimlerinin yazdığı valizlerle çıktıkları her seyahatte sizi hatırlayacaklardır.
Yaratıcılığın sınırı yok. Öncelikle, konuklarınıza sizden nasıl bir hatıra kalmasını istediğinize karar verin. Onların düğündeki ihtiyaçlarını karşılayabilecek kreatif hediyeler de tatlı bir sürpriz olacaktır. Önerilerimizden ilham alarak hediye fikirlerini geliştirebilirsiniz. Özenle hazırladığınız hediyelikleriniz, konuklarınızın hafızalarında güzel bir anı olarak kalacak. Mutluluklar! ?
Geri İleri