Özgürleşmek İsteyen Ruhunuza İyi Gelecek Dekorasyon Tüyoları!

Özgürleşmek İsteyen Ruhunuza İyi Gelecek Dekorasyon Tüyoları!

Biz pandemideysek ev dekorasyonumuz da değil ya… Özgürleşmek isteyen ruhumuza iyi gelecek dekorasyon tüyolarını duymaya ne dersiniz?

Sağlığımız üzerine zor zamanlardan geçiyoruz. Bu öyle bir dönem ki, daha önce deneyimlemediğimiz, hiçbir şeye benzetemediğimiz, hem fiziksel hem de psikolojik olarak üstesinden gelmesi zor bir dönem. Evet her işin başı sağlık. Covid-19 pandemisi, bize aslında sıklıkla söylediğimiz bu sözün gerçek değerinin ne olduğunu tüm çıplaklığıyla gösterdi. Başlıkta verdiğimiz içerikle bu girişin ne anlamı var diyorsanız, aslında anlatmak istediğimiz ‘evet her işin başı sağlık’. Sağlığımızı fiziksel olarak korumak durumunda olduğumuz gibi ruhsal olarak da korumamız gerek. Madem evlerdeyiz, madem alanımız dar, o zaman renklerin enerjisinden, kumaşların insanı rahatlatan dokularından, desenlerin zarafetinden, tasarımın rahatlatıcı etkisinden neden daha fazla faydalanmayalım ki?

Salonlarımız; eş zamanlı çalışma ofislerimiz, eş zamanlı hobi alanımız, dinlenme ve rahatlama alanlarımız, hatta yaşamımızın tam da ortasına yerleşince bu değişiklik arzusu da kaçınılmaz hale geldi. Ofise gitmeden evden çalıştığımızda rahat koltuklara, yastıklara ihtiyaç duyduk. Hafta sonu zaman geçirmek üzere hobilerimizi gerçekleştirmek için konforlu masa ve sandalyelere ve hatta leke tutmayan halılara☺; sanal ortamda iş yaptığımız insanlara tabii ki derli toplu salonlar veya çalışma odaları gösterme zorunluluğunu da iliklerimize kadar hissettik.

İşin aslı, evlerimizde daha fazla zaman geçirmenin gerekliliği, dekorasyon ve tasarımında evimizin daha önceden hiç fark etmediğimiz noktalarının daha fazla gözümüze çarpmasına neden oldu. Peki farklı fonksiyonlara sahip bir yaşam alanını tasarlarken nelere dikkat etmeliyiz? İşte sizler için işin uzmanlarından derlediğimiz önerilerimiz;

- Evlerimizin kullanım fonksiyonları arttı ama alanları hala aynı. Bu nedenle tüm olanakları sonuna kadar değerlendirmek gerekiyor. Bu amaçla, mekândaki her girinti ve çıkıntıyı akıllı köşeler olarak kullanmaya özen göstermelisiniz.

- Evdeki fazlalık ve gereksiz objelerden arınırken, onun yerine çok yönlü ve fonksiyonel mobilyaları seçmekte fayda var. Katlanabilen ya da çalışma ünitesine dönüşen puflar, tekerlekli çekmece üniteleri, mobil konsol masalar, istiflenebilen depolama kutuları gibi odanın her metrekaresini verimli kullanan çözüm ve tasarımlar işinizi kolaylaştırabilir.

- Tasarımcılar, 2021 yılının modası olarak duvarları yatay ve/veya dikey dekore ederek odaları birer sanat galerisine dönüştürmeyi öneriyor. Bunun için tablolar ve fotoğraflar arasına eklenecek heykelsi öğeler ile odanıza sanatsal dokunuşlar katmak mümkün.

- Zeminde ise karmaşık renkli kabarık tüylü halılardan pastel tonlu ve kısa tüylü halılara; gri, mavi ve kahverengi yerine bej ve kırık beyazın hakim olduğu doğal dokumalara, büyük geometrik desenlerden ve baskılardan kaçınıp sizi doğanın kucağındaymışçasına hissettirecek desenlere yönelmenizde fayda var.

- Doğadan uzaklaşıp evlere sığınmış olabiliriz ama bu durum doğadan kopuş anlamına gelmemeli. Evlerimize, balkon ve bahçelerimize daha fazla canlı bitki ve çiçek yerleştirerek doğayla köprümüzü kurmak, bizleri soyutlanma duygusundan da uzaklaştıracaktır.

Peki pandemi döneminde evinizi yeniden tasarlarken, mağaza mağaza dolaşmadan doğru mobilya ve aksesuarları nasıl seçebilir ve nasıl satın alabilirsiniz? Kelebek Mobilya hepimiz için bu konuya bir çözüm getirmiş bile.

Kelebek Mobilya kısa bir süre önce uygulamaya aldığı sanal mağazasında dekorasyon meraklılarına 360 derece sanal mağaza turu yaptırarak, tüm ürünleri bulunduğunuz yerden incelemenize olanak sağlıyor. Hatta evinizde kahvenizi yudumlarken, size en yakın Kelebek Mobilya mağazasıyla iletişime geçebiliyor, canlı konferans uygulamasıyla iç mimarlarla görüntülü görüşebiliyorsunuz. Bu neden mi önemli? Bu zamana dek dekorasyonla sizin yerinize bir başkası ilgilenmişse ya da bu konuda seçimlerinizin hayalinizi yerine getirmediğini anlayıp “dekorasyon benim işim değil” dediğiniz noktada bu hizmet hayat kurtarıcı hale geliyor.

Zor zamanlarda rahatlatıcı yaşam alanları, konforla bütünleşmiş mobilyalar ve fonksiyonel ince detaylar sizleri daha güzel zamanlara hazırlayacak. Kelebek Mobilya ile güzel zamanları yeni yaşam alanları ile karşılayın.

Yayınlanma Tarihi: 15 Şubat 2021 Pazartesi