Yeni Bir Hayat, Yeni Bir Ev

Yeni Bir Hayat, Yeni Bir Ev

 

Evlilik, hayatımızda attığımız en önemli adımlardan ve aldığımız en keyifli kararlardan biridir. Hayatının kalanını, yanında en sevdiğin kişiyle geçirmek fikri; heyecanlı ve azalmayan bir motivasyonla devam eder. Planlanacak tatiller, yatırım yapılacak gelecek planları, kıymetli aile ziyaretleri, eğlenceli misafir ağırlamaları, ortak paylaşımlar ve keyifler evliliğin temelini oluşturur. Bununla birlikte yaşam alanlarında da değişiklik ve başlangıçlar yapılır. Bu değişiklik ve başlangıçlar öyle iyi ayarlanmalıdır ki hem uzun soluklu ve güncellenebilen bir düzende hem de çağı takip eden, çiftlerin zevklerini ortak bir şekilde yansıtan bir tasarımda olmalıdır. Kelebek Mobilya olarak yeni evlenen çiftler için ev dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken bazı püf noktaları sizler için derledik.

Çiftin Zevkini Ortak Yansıtan Tasarımlar

 

Ev, sıkça vakit geçirdiğimiz, yoğun bir günün ardından günün sıkıntısı ve yorgunluğunu geride bıraktığımız ve kendimizi en rahat hissettiğimiz yerdir. Çiftler birbirlerini ne kadar çok severse sevsin, farklı beklenti ve zevklere sahip olabilirler. Bu nedenle ev dekorasyonunda seçilecek mobilya ve tasarımların hiçbir tarafın tek elinde olmadan ortak bir çerçevede seçilmesi önemlidir. Çiftler böylece hem birbirlerinin zevklerini paylaşma konusunda önemli adımlar atacak hem de bireysel olarak kendini huzurlu ve ait hissedecektir.

Çalışma Alanlarında Özgürlük

Çalışma alanlarımız özellikle pandemi döneminde evimiz ile iç içe geçmiş durumda. Bunun birçok avantajı olduğu gibi dezavantajları da mevcut. Çiftlerin ortak iş yaptığında dahi çalışma alanında birbirine özel alanlar bırakması hem çalışma performansını arttırmada hem de özgün ve kişiye özel alanlar yaratmada oldukça önemli. Evinizin genişliğine göre ayarlayabileceğiniz çalışma alanları aynı oda içinde olsa bile farkı masa, sandalye, pano gibi küçük detaylarla özelleştirilebilir. Kendi molanızda onun için de hazırlayacağınız bir kahve ve atıştırma tabağı hem ortak hem de ayrı çalışma alanınızdaki küçük ama etkili jestlerden sadece biri  Cosso Home Office sahip olduğu çekmeceleri ile depolama alanlarınızı genişletirken, konforlu bir çalışma masası deneyimi de sunar. Ürüne ait keson aynı zamanda koltuk yanlarında ya da köşelerde sehpa olarak da değerlendirilebileceği için modeli kullanım alanlarınıza ve zevkinize göre detaylandırabilirsiniz.

Büyük Kurtarıcı: Yataklı Koltuk Tercihi

Eviniz ne kadar geniş olursa olsun yataklı koltuk tercihi en büyük kurtarıcıdır. Geniş bir aileye ve kalabalık arkadaş gruplarına sahipseniz misafiriniz hiç eksik olmaz. Tam bu noktada koltuk takımı tercihinde bulunurken koltuk takımının tasarımıyla birlikte konforu ve işlevselliğini de ön planda tutmak gerekir. Yatılı misafirler için vazgeçilmez olan koltuk takımı modeli önerimiz var:  Cara Koltuk Takımı evler için fonksiyonel ve konforlu çözümler sunuyor. Hem şık tarzı hem de modern yaşam alanlarına hitap eden bir tasarıma sahip. Her dönem şıklığını kaybetmeyecek tasarımıyla, günlük hayatta ihtiyaç duyduğunuz konforu birleştiren 3'lü ve 2'li koltukta bulunan yatak olabilme özelliği ile Cara Koltuk Takımı fonksiyonelliği evinize getiriyor.

Yemek Odasında Uyum Önemli

Günün en çok vakit geçirilen alanlarından biri de yemek odasıdır. Özel bir günün hatırlanması, bir başarının kutlanması, bazen de bunlara ihtiyaç duymadan özel anların paylaşılması için hazırlanan o özenli ve keyifli sofralar tam da burada kurulur. Yeni evli çiftler için kullanım alanlarının elverişliliğine göre seçecekleri yemek odası modelinin tasarımıyla dikkat çekmesi de oldukça önemlidir.  Lionel Yemek Odası  detaylarındaki estetik ile fark yaratarak ilhamını zamansız tasarımlardan biridir. Renklerinin dengeli kullanımı minimal çizgilerle karakterize edilerek yemek odalarına eşsiz bir sade şıklık katacağı gibi yemek saatlerinizin her an özel olması sağlayacak.

Uykunuzun Kalitesi Tasarımda Gizli

 Günü tamamladığımız yer yatak odasıdır. İyi bir uyku, derin bir dinlenme ertesi güne enerjik bir şekilde başlamadaki en önemli olmazsa olmazlardan. Yatak odasındaki konfor kadar dekorasyonun da size hitap etmesi ve yıllara meydan okuyacak bir tasarımda olması önemlidir.  Lionel Yatak Odası tasarımda yer alan dokulu beyaz, siyah ayak, gold detay renkleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. Detaylarında kullanılan siyah metal, mermer ve antrasit cam, zamansız beğenilerin vazgeçilmez detayları. Aynadaki el işçiliği ile yapılan dal detayı da koleksiyonu sanatsal bir bakış açışı katarak, yatak odanızın özgünleşmesini sağlayacak.

Mutluluğa açılan bu önemli kapıdan geçtiğinizde her şeyin hayallerinizdeki gibi olması için Kelebek Mobilya olarak her zaman buradayız.

Yayınlanma Tarihi: 3 Haziran 2021 Perşembe