{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }
Ev Bitkilerinin Mucizesi

Ev Bitkilerinin Mucizesi

Ev Bitkilerinin Mucizesi


Pandemi sebebiyle evlerimizde vakit geçirdiğimiz şu dönemlerde, ev içindeki motivasyonumuzu, okul, iş ve bireysel performansımızı arttıracak birçok yöntem geliştirmeye çalışıyoruz. Yapılan araştırmalara göre ev ortamında sağladığımız rahatlık ve iç huzur psikolojimizi etkiliyor ve hayatımıza doğrudan bir etkiye sahip. Bu nedenle evimizin dekorasyonundaki rahatlık, soft, iç açıcı renk seçimleri ve en önemlisi evdeyken bile doğayla buluşmamızı sağlayan ev bitkileri çok önemli. Kelebek Mobilya olarak bu pandemi dönemini hem en yüksek motivasyonla hem de sağlıklı bir şekilde tamamlamak için ev dekorasyon yenilikleri ve fikir önerilerimizi sizler için derledik.

Mutlu Köşelerde Mutlu Bitkiler

Ev Bitkilerinin Mucizesi

Köşe koltuklarda geçirdiğimiz zamanlar her zaman ayrıdır. En sevdiğimiz kitaplar hep bu köşelerde okunur, en sevdiğimiz dizilerin bölümleri bu köşelerde izlenir, meditasyon saatlerimizin de vazgeçilmezi bu köşelerdir. Orion Köşe Takımı minimal ve şık tasarımı ile soft bir görünüm sunar. Bu görünüm yeşilin her tonunu en güzel şekilde kucaklamaya müsaittir. Chlorophytum - Kurdele Çiçeği ön plana çıkan yaprak güzelliği ve havayı yenileyen yapısı ile Orion Köşe Takımı’na tam uyum sağlar. Uzun ve yeşilin üç tonunu yapraklarında barındıran bu bitki, mobilyalarınız ile uyumlu kullanacağınız bir saksı ile salonunuzun en dikkat çekici köşesi bu köşe olacak.

Her Mevsim Yazı Yaşayanlar

Ev Bitkilerinin Mucizesi

Mevsim ne olursa olsun bazılarımız için her mevsim yazdır. Dışarıda hava kötü dahi olsa ev içi dizaynlar ile yaz, her mevsim başucunuzda olabilir. Kelebek Mobilya’nın Ikarus Koltuk Takımı yaz mevsimini her anında yaşayanların ve yazlık ev dizaynına önem verenlerin vazgeçilmezidir. Tam da bu nedenle Ikarus Koltuk Takımı’nın ahşap detayları ve soft renk paleti ile yeşil ev bitkilerini en uyumlu şekilde karşılayacak yapıya sahip! Monstera yani daha çok bilinen adıyla Deve Tabanı bitkisi, geniş taç yaprakları ve yeşilin en tok tonunu taşıyan haliyle evinizde geçirdiğiniz vakitlerin kalitesini arttıracak. Sıcaklığı seven bitkinize konum olarak yarı gölge ama aydınlık bir yer seçmeniz yapraklarının sağlıkla büyümesi açısından idealdir.

Bu Yemek Başka Güzel

Ev Bitkilerinin Mucizesi

Ne yediğimizin bir önemi olmadan, sevdiklerimizin yanımızda olduğu ve özel anlarımızı paylaştığımız her yemek en güzel yemeğimizdir. Pandemi döneminde ne kadar kalabalık gruplar halinde bir araya gelemesek de küçük ve özel sofralar kendimizi şımartmak için birebir. Queen Yemek Odası Takımı ahşap yoğunluktaki tasarımı, modern duruşu ve minimal çizgisi ile genç bir görünüme sahip. Krem ve tonlarının hakim olduğu bu yemek takımında özellikle göze çarpan ilk özelliği sakin ve minimal bir duruşa sahip olması. Calathea Orbifolia ev bitkisi üst geniş yaprakları ve yapraklarının üzerindeki renk tonlarının romantik geçişi Queen Yemek Odası Takımı için oldukça uyumlu. Önemli bir not: Bu bitki orta ile parlak dolaylı ışığı tercih eder. Direkt güneş ışığına maruz bırakılırsa bu bitkinin yapraklarına kahverengi yanık izleri oluşturacaktır.

Bu Mutfakta Sevgi Var

Ev Bitkilerinin Mucizesi

Özen gösterilerek ve “içine sevgi katılarak” yapılan yemeklerin tadının bir başka olduğunu hepimiz biliyoruz. Kelebek Mobilya ailesi olarak içinde sevgi olan mutfaklar tasarlamak ilk hedefimiz! Keyifli kahvaltı sofralarının, uzun sohbetlerle tamamlanacak akşam yemeklerinin mimarı olan bu mutfaklardan biri olan Lucina grinin yoğunlukta olduğu bir tasarıma sahip. Ahşap küçük detaylar ile sakin bir bütünlük yakalanan bu tasarımda ince küçük yapraklı ama uzun ev bitkileri en uyumlu bitki grupları içinde yer alır. Chamaedorea Elegans yani Dağ Bitkisi olarak da bilinen ince küçük yapraklı bitki Lucina Mutfak Takımı’nın tarzını tamamlayacak en uygun bitkilerden biri. Nasa tarafından havayı temizleme özelliği bulunan bitkilerden biri seçilen dağ palmiyesi zorlu şartlara dayanıklı bir bitkidir. Düşük ışık ve nem seviyesi düşük ortamda hemen direnç kaybetmez. En önemli püf noktası güneş ışığına yoğun maruz kalmaması.


Pandemi döneminde siz de evinizi güzelleştirmek ve evde geçirdiğiniz vakitleri daha kaliteli bir hale getirmek için Kelebek Mobilya’nıza uygun ev bitkisiyle yaşam alanlarınızda doğaya yer açın

Geri İleri