{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "ProductListing" }
{ "type": "gtmStart" }

Kids Aydınlatma

Kids Aydınlatma

Kids Aydınlatma

Bebeklerin ve çocukların gözleri hassas olduğundan, gözlerinin doğrudan ışığa maruz kalmasından ebeveynlerin kaçınması gerekir. Bu sebeple çocuk odası avize seçerken aydınlatmanın hafif model ve hafif bir kesim tasarımına sahip olması gerekir. Çocuk odalarında aydınlatma genellikle beşiğin arkasına yerleştirilmelidir. Anne ve babaların çocuk odaları için seçtikleri ışığın watt seviyesi normalden daha düşük olmalıdır. Genel olarak bebek odaları için led avize seçenekleri doğru bir tercih olabilir. Çocuklar için seçilen ışıklar parlak ışıklar olursa eğer, çocukların uykuya dalması normalden daha uzun sürebilir.

Çocukların ve bebeklerin rahat bir uyku uyuyabilmesi için ve aydınlatmanın gözlerini yormaması için, sakin ve loş bir ortama gerek duyulur. Genel olarak çocuk gece lambası seçerken ışığın sıcak tonlarda olması gerekir. Bunun sebebi ise ışık titreşimi yetişkinler için bile çok hassas bir konu olduğundan dolayı çocuk ve bebek odaları için çok az veya hiç titremeyen ışık kaynakları kullanılması gerekir. Bebek gece lambası için aydınlatma seçilirken, bebeğin geceyle gündüzü ayırt edebilecek tonda olan bir ışık seçilmesi gerekir. 

Odadaki ışığın genellikle bebeği uykudan uyandıracak veya uykuya dalmasını engelleyecek kadar yüksek olmaması gerekir. Çocuklarınızın odası için dekoratif bir aydınlatma ürünü arasından çocuk odası aydınlatma seçerken, her zaman ön planda tutabileceğiniz seçenekler arasında çocuğun yaşı ve odanın genişliği olması çok önemlidir. Çocuğunuz eğer çok büyük değilse, devrilme ve düşme eğilimi gösteren aydınlatma ürünlerinden kaçınmalı ve genellikle aydınlatma seçenekleri arasından sağlam duran, devrilmeyen, en ufak güce dayanıklılık gösteren aydınlatma ürünleri seçilmesi gerekir.

Çocuk odasında bulunan eşyaların uyumuna genellikle ebeveynler dikkat ederek seçer. Çocuk odası içinde Kids berjer tercih edildiyse eğer mutlaka rengi, deseni, boyutları Kids yatak ile uyumlu olmalıdır. Çocuk odalarında bulunan eşyalar arasında eğlenceli motifli desenler, hayvan figürleri, tren yolu ve kahramanların olduğu bir kids halı seçildiği zaman görüntü bütünlüğü açısından, mutlaka perdelerle halı uyum içerisinde olmalıdır. Çocuk odalarında tercih edilen rafların üzerinde bulunan kids oyuncak modelleri yumuşak seçilmelidir, çünkü herhangi düşme ve risk açısından çocukların sağlığı tehlikeye atılmamalıdır. 

Çocuk Odası İçin En İyi Aydınlatma Seçenekleri Nelerdir?

Anne ve babalar için çocuk odaları dizaynı yaparken her zevke ve estetiğe uygun çocuk odası lamba modelleri bulunur. Genç odalarında, çocuk odalarında ve bebek odalarında istenilen havayı yaratmak için vurgulu aydınlatmalar, spor aydınlatmalar ve çerçeve lambaları kullanabilirsiniz. Oda içinde aydınlatmak istediğiniz bölümü farklı ışık desenleri ile aydınlatmak istediğiniz zaman farklı ışık desenleri kullanabilirsiniz. Bebek odaları için en uygun ve kullanışlı dekoratif bebek odası avize çözümleri, bebeğin huzurla uykuya dalması için oldukça önemlidir. Bebeğin rahat ve huzurlu bir şekilde uyuması için bebek odasında bulunan önemli şeylerden biri olan kids yatak örtüleri gibi, aydınlatma seçeneklerine de göz sağlığı açısından dikkatli seçmek gerekir. 

Bebek odaları, çocuk odaları ve genç odaları için gece lambası aydınlatma seçenekleri, oda içinde sıcak bir ortam sağlamanın yanı sıra, çocuklarınızın sağlığını tehlikeye atmayan renk, tasarım, detay ve işlevlerinde önemli rol oynar. Odada kullanılan düzenli olarak yanıp sönen küçük dekoratif lambalar, bebek ve çocuk odaları için renkli bir dekoratif seçeneği olabilir. Hem görünüm açısından hem de aksesuar açısından çocuk odalarında farklı bir tarz yaratabilirsiniz. Bebek odası aydınlatma ürünleri kategorisinde birçok model ve farklı desenlerde çeşitler bulunmaktadır. 

  • Çocuk Odası Aplik: Genellikle çocuk odalarına dekoratif bir görünüm kazandırmak ve odada farklı işlevsel amaçlarla kullanılan aplikler, iç mekanlarda duvar aydınlatması olarak kullanılır. Diğer aydınlatma seçeneklerine ek olarak daha az enerji harcayan ve ortama loş bir ışık yansıtan aydınlatma türüdür.
  • Çocuk Odası Lambader: Çocuk odalarında dekorasyon amaçlı kullanılan lambaderler, genel olarak çocuk odalarının karanlıkta kalan köşelerini aydınlatmak amacıyla kullanılır. Çocuk odalarında kullanılan bu lambaderler genel olarak gece lambası veya akşam saatlerinde ders çalışan çocuklar için kullanılmaktadır.
  • Çocuk Odası Abajurları: Çocuk odası abajurları, lambanın üzerine bir siper olarak yerleştirilen ve ortam içine fazla ışığın girmesini engelleyen bir kumaş veya PVC kullanılarak çocuk odasına dizayn edilir.

Çocuk Odasında Aydınlatma Nasıl Kullanılmalıdır?

Çocuk odaları veya genç odaları için dekoratif aydınlatma ürünleri arasından, çocuk odası avizesi veya genç odası avizesi seçimi yaparken çocuğun yaşını, odanın genişliğini ve yapılacak aktivitenin çeşitliliğini göz önünde bulundurarak seçim yapmanız gerekir. Çocuğunuzun yaşı eğer küçükse çocuk masa lambası tercih ettiğiniz zaman masanın üzerinden aydınlatmanın devrilme veya düşme tehlikesi olabilir. Bu sebepten dolayı küçük yaştaki çocuklar için bu tür aydınlatmalardan uzak durulması gerekir ve bu tür aydınlatmalar genellikle genç odaları için daha rahat bir kullanıma sahiptir. 

Küçük yaşlardaki çocuklar için çocuk odalarına sabitlenen ve genellikle çocukların ulaşamayacağı yerlere yerleştirilen modelleri tercih etmeniz gerekir. Çocuk ve bebekler için genellikle lambader kullanmak yerine aplik kullanılabilir. Bu sebeple hem dekoratif bir görüntü sağlanabilir hem de alanı daraltmadan oda içine bir aydınlatma yapabilirsiniz. Tekstil ve tamamlayıcı ürünler arasında bulunan kullanışlı ürün modelleri arasından, çocuğunuzun odasına en uygun seçimi yaparken, kids aydınlatma ürünleri arasından da çocuğunuzun odası için en iyi aydınlatma seçimi yapmanız gerekir.

Çocuk Odası Aydınlatması Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Çocuk ve bebekleri gözleri hassas olduklarından dolayı, gözlerinin ışıkla direkt temas etmesinden kaçınılması gerekir. Aydınlatma seçenekleri arasından mutlaka ışığı kesen bir tasarıma sahip olan modelleri tercih edebilirsiniz. Bebek odalarında aydınlatmanın beşiğin arka kısmına gelecek şekilde yerleştirilmesi, bebeklerinizin sağlığı için büyük önem taşır. aynı zamanda seçtiğiniz ışığın düşük güçte olmasına özen göstererek, bebeğin uykuya dalma süresini uzatabilirsiniz. 

Çocuğunuzun veya bebeğinizin rahat bir uyku uyuması için, aydınlatmalar gözü yormamalı ve oda içinde sakin ve loş bir ortam oluşturulması gerekir. Çocuk odalarında bulunan ışığın boyutu bebeği uykudan uyandıracak ya da uykuya dalmasına engel olacak şekilde yüksek ölçüde olmaması gerekir. Farklı desen ve tasarımlara sahip olan avizeleri, Kelebek Mobilya internet sitesinden veya yerel mağazalardan bebek, çocuk ve genç odalarınızın ihtiyacı olan aydınlatmayı bulabilirsiniz. 

Çocuklarınıza sağlık açısından uygun şartlarda üretilen aydınlatmaları tercih etme konusunda en doğru kararı ebeveynler verir. Bu nedenle Kelebek Mobilya, her çocuğun sağlığı açısından en uygun olan aydınlatmaları almanız konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Her çocuğun sağlığı için ve dilerseniz daha hızlı ve güvenli bir şekilde bu aydınlatmalara sahip olmak için Kelebek Mobilya internet sitesi üzerinden veya yerel mağazalardan güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

{ "type": "productListViewed", "payload": [ ] }