{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "ProductListing" }
{ "type": "gtmStart" }

Kids Halı

Kids Halı

Kids Halı

Çocuk odası halıları sadece dekor amaçlı kullanılmaz aynı zamanda çocukların odaları için kullanışlı olmaları da gerekir. Çocuk odalarında çocukların, rahat ve konforlu bir dünyaya hakim olması ve düzenli bir şekilde ses yalıtımı sağlanması için birbirinden güzel çocuk odası halı modelleri vardır. Kelebek Mobilya, çevre dostu sürdürülebilir halılardan, anti alerjik özelliğe sahip kaliteli iplerden yapılmış halılara kadar çocuk odası dekorasyonla en uygun olan halıyı bulmanız için size farklı çeşitlerde seçenekler sunar. Halıların genel özellikleri kaymaz bir zemin, ses yalıtımı ve çocuk odasının hoş bir görünüme sahip olması için sıklıkla tercih edilir. 

Halılar genel olarak bir odanın en göz alıcı dekor parçasıdır. Halının tasarımı genellikle çocuk odalarına uygun bir şekilde seçilmesi gerekir. Örnek vermek gerekirse üzerinde hayvan figürleri olan bir halı tercih etmek, çocuk odasına özel bir atmosfer katmak istiyorsanız en doğru seçim olur. Yedi yaşına kadar olan çocuklar odalarını genellikle oyun odası gibi gördükleri için genellikle halıya sevimli bir dokunuş katan hayvan, çiçek veya diğer figüranları çok severler. Çocukluk döneminden gençlik dönemine geçen çocuklar ise kendilerini yansıtacak daha hoş ve renkli bir halı tercihinde bulunabilirler. Bu sebeple eğlenceli ve büyüleyici tasarımlara sahip olan Kelebek Mobilya, her çocuğun yaş grubuna ve ihtiyacına yönelik uygun özelliğe sahip birçok halı modeline sahiptir. 

Çocuk Halı Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Halı modelleri çocuk odalarında başta olmak üzere insan varlığının bulunduğu birçok iç mekan için vazgeçilmez bir yere sahiptir. Zemin üzerinde açık kalan yerlerin kapatılması ve böylelikle çocuk odalarının estetik bir görünüm kazanması için aynı zamanda zeminden kaynaklanabilecek soğukların engellenmesi adına kullanılan halıların birçok modeli bulunur. Çocuk odalarının yanı sıra kids yatak odası halı modelleri de bu doğrultuda ortaya çıkan çeşitler arasında yer alır. 

Genel olarak söz konusu çocuklar olduğu zaman ebeveynler daha hassas davranılması için büyük çaba sarf ederler. Çocuk veya genç halı modelleri yün veya benzeri sağlıklı malzemelerden üretilmiş olması gerekir. Genel olarak halının dokusunun daha yumuşak olması bebek odaları için bebek halı modelleri seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar arasındadır. Çocukların çoğu zamanı genellikle halının üzerinde geçeceği için, her zaman seçilen sert halılar çocukların rahatsız olmalarına sebep olabilir. Aynı zamanda çocuk halılarının kolay yıkanabilir özellikte olması önemli noktalar arasındadır. Çocuklar için halıları sıklıkla kirletilmesi veya üzerine bir şeylerin dökmeleri kaçınılmaz bir durumdur. Böylelikle bu gibi durumlarda halının kolay temizlenebilir olması ebeveynler için oldukça önemli bir yere sahiptir. Çocuk odası halılarını seçerken odanın içerisinde bulunan mobilyalara ve eşyalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Odanın ferah ve daha geniş gözükmesini sağlayacak olan eşyalardan biri ise kids nevresim takımları olduğunu söylemek mümkün.

  • Çocuk Oyun Halısı: Oyun halısı modelleri genellikle belirli yaş aralığına göre çeşitli figürler, alfabeler, sayılar ve erkek çocukları için araba yolları modelleri içerir. Çocukları eğlendirmek, zihinsel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla üretilen ürünlerden oluşur. 
  • Seksek Halısı: Seksek oyunu genellikle okul öncesi ve ilkokul çağındaki çocukların tek ayak üzerinde oynadıkları bir tür çocuk oyunudur. Çocukların kendi odalarında seksek oynamaları için üretilmiş olan bu halılara seksek halısı denir. 

Çocuk Odaları İçin Halı Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Çocuk odası için halı modelleri seçerken satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Genellikle bir halının tasarımı genel olarak önemli olsa bile, çocuk odaları için özellikle çocuklar söz konusu olduğu zaman halı malzemesi oldukça önemlidir. Halıların yapımında kullanılan bazı iplik türü malzemeler, halının dayanıklılığını ve yumuşaklığını belirler. Bu sebepten dolayı çocuk odası halısı seçerken özellikle malzemenin işlevselliği, leke tutmazlığı, kolay temizlenebilir olması ve anti alerjik özelliğe sahip olmasına dikkat etmek gerekir. 

Polyester özelliğe sahip çocuk halısı modelleri, genellikle leke tutmaz boya kalemi ve keçeli kalemden kaynaklı lekelenmelere karşı oldukça kolay temizlenebilir özelliktedir. Polyester özellikteki çocuk halı çeşitleri genellikle herhangi bir toza karşı oluşan lekeyi derinlemesine temizleme özelliğine sahiptir. Toza karşı alerjisi olan çocuklarda polyester halılar genellikle avantaj sayılır. Çocuk odaları için tercih edilen halıların uzun ömürlü olabilmesi adına, kullanılan halılara belirli zamanlarda gerekli bakımları uygulamak gerekir. 

Yün dokuya sahip halılar genellikle dayanıklı bir elyaf türüdür. Diğer halılara göre yün halılar biraz daha zor temizlenir. Astım problemi olan çocuklarda yün halılar alerjilerini daha fazla tetikleyici özelliğe sahip olduğu için genellikle önerilmez. Bu sebepten dolayı çocuklarınız için görünüm, toz tutmayan, kolay temizlenebilir ve anti alerjik özelliğe sahip olan halıları doğru seçerek kararınızı bu şekilde vermeniz gerekir.

Genel olarak doğadan elde edilen renklerle boyanan halılar, bazı zamanlarda belli bir dereceye kadar kirlendiği için zararlı olan kimyasallarla üretilen diğer halılara karşı tercih edilir. Kelebek Mobilya’nın ürettiği tüm çocuk halıların iplikleri boya ve boyanır zararlı maddeler içermez. Bu sebeple hem bebek odası halısı hem çocuk odası halı hem de genç odası halı modelleri seçerken güvenle tercih edebilirsiniz.

Çocuk Odalarında Halılar Nasıl Dekore Edilir?

Genellikle çocukların her dönemde kendi cinsiyetlerine göre farklı eğilimleri olduğu için kız odalarına göre kız çocuk halısı modelleri tercih edilmesi gerekir. Aynı şekilde erkekler içinde erkek genç odası halıları seçilmesi gerekir. Çocuk odaları genellikle dar bir alanda bulunuyorsa mutlaka açık renk halılar tercih edilmelidir. Duvarlarda ise açık renk tablolar varsa eğer halı ile uyumlu olması için tablolardan daha koyu renklerde halı modelleri seçilmelidir.

Tekstil ve tamamlayıcı ürünler arasında bulunan kids cibinlik, kids yatak, kids nevresim takımları ve kids alez renklerine göre odaya uyum sağlaması için aynı ton renklerde halılar tercih edilmelidir. Genellikle üç yaşından sonraki çocuklar için odalarında oynadıkları oyuncak gruplarına göre halı seçimi yapılmalıdır. Çocuk odalarında tercih edilen parça halılar genellikle kayar ve çocuğun hareketliliğine göre sürekli yer değiştirir. Bu sebepten dolayı çocukların herhangi bir yaralanma riski olmaması için, zemin üzerinde kaymaz halılar tercih edilmelidir.

Çocuk odalarının hoş bir görünüme sahip olması açısından ve kendilerini daha rahat bir odada hissetmeleri için Kelebek Mobilya’nın, her çocuğun ve gençlerin zevkine ve tarzına göre hitap eden kids halı modelleri arasından istediğiniz modeli tercih edebilir ve hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Birbirinden güzel modellere daha hızlı ve güvenilir bir şekilde ulaşım sağlamak için, Kelebek Mobilya internet sitesi üzerinden çocuklarınıza uygun olan halı modellerine göz atabilirsiniz.

{ "type": "productListViewed", "payload": [ ] }