{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "ProductListing" }
{ "type": "gtmStart" }

Masa Lambası

Masa Lambası

Masa Lambası 

Masa lambası ortama daha estetik bir hava vermek için ya da çalışırken daha rahat etmek için birçok sebeple kullanılabilir. Dekoratif masa lambası modelleri genellikle salon veya oturma odaları için tercih ediliyor. Çalışma masası lambası modelleri ise çocuk odalarında veya iş yerlerinde daha çok tercih ediliyor. Çalışma lambası şıklığıyla ortamın havasını değiştirirken, çalışan kişinin de motivasyonunu artırıyor. Yüzyıllardan beri kullanılan çalışma lambası bulunduğu ortamın havasına şık bir dokunuş yaptığı için tasarımlarına ekstra önem veriliyor. Masa ışığı satın almadan önce işlevi kadar dekoratif görünümüne de önem veriliyor. Masa lambası modelleri çeşitlilik gösterebilir. Bazı popüler masa lambası modelleri şunlardır:

 • Klasik masa lambaları: Daha geleneksel bir görünüm için tercih edilen, abajur akla gelen masa lambalarıdır. Kelebek Mobilya tarafından da başarı ile üretilen bu ürünler, genellikle yuvarlak bir kafa ve birkaç farklı yüksekliğe sahip olabilir.
 • Modern masa lambaları: Daha çağdaş bir görünüm için tercih edilen ürünlerdir. Genellikle geometrik şekiller, ilginç tasarımlar ve metalik renkler taşıyan bu modeller, herkes tarafından büyük beğeni almaktadır.
 • Aydınlatmalı mercekli masa lambaları: Hassas işler yapmak isteyenler tarafından seçilen bu modeller, genellikle bir mercek, bir çerçeve ve bir aydınlatma kaynağı ile üretilmektedir.
 • Okuma lambaları: Okuma için özel olarak tasarlanmış modellerdir. Bu modeller tek bir koldan oluşur ve aydınlatma yönü de isteğe bağlı olarak yön değiştirebilir. Ders çalışma lambası olarak da bilinirler. 
 • LED masa lambaları: Yüksek verimlilik, uzun ömür ve enerji tasarrufu için üretilen masa ışığı modelleridir. 

Masa Lambası Nerelerde Kullanılır?

Masa lambader, birçok amaç için tercih edilebilir. Bu ürünler, işlevlerine ve tasarımlarına göre farklı alanlarda kullanılmaktadırlar. Bazı kullanım alanları şunlardır:

 • Çalışma Masaları: Masa lambaları, çalışma sırasında size konforlu bir ışık sunmaya yeterlidir. Bu nedenle de, çalışma sırasında sıklıkla tercih edilmektedir. Aileler çocuklarının daha rahat ders çalışabilmeleri için çocuk masa lambası modellerini tercih eder. 
 • Okuma Noktaları: Kitap okuyanlar, gazete ya da dergi okuyanlar ve hobi yaparken ilave daha fazla aydınlatmaya ihtiyaç duyanlar için başucu lambası modelleri ideal bir seçenektir. 
 • Yatak Odaları: Gece okumaları, hem iş için, hem de yataktan kalkmadan aydınlatma sağlamak için yatak odalarında sıklıkla ayaklı masa lambası tercih edilir.
 • Oturma Odaları: Masa lambaları, oturma odalarında, büfelerin üstünde dekoratif bir unsur olarak da tercih edilebilirler. 
 • Restoran ve Kafeler: Restoran ve kafeler gibi ticari alanlarda, masa lambaları hem çok hoş durur, hem de müşterilere ilave ışık kaynağı sunar. Dolayısıyla da sevilerek tercih edilirler.
 • Sanat Galerileri ve Müzeler: Sanat galerileri ve müzelerde, sanat eserlerini doğru bir şekilde vurgulamak ve aydınlatmak için tercih edilebilir.

Masa lambaları, özellikle çalışma alanlarında veya okuma noktalarında kullanıldığında, doğru aydınlatma sağlayarak göz sağlığına da olumlu etki ederler. Masa lambası fiyatları tercih edilen modelin özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. 

Masa Lambası Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Masa lambası satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli faktörler vardır:

 • Amaç: Masa lambası satın almadan önce, ürünü hangi amaçla kullanacağınıza karar vermeniz gerekir. Burada önemli olan iki soru var? Abajuru çalışma masası için mi, yoksa dekoratif amaçla mı kullanacaksınız? Bu amaç, lambanın boyutunu, rengini, ışık miktarını dahi belirlemede son derece önemlidir.
 • Aydınlatma Gücü: Masa lambası satın alırken, alacağınız lambanın aydınlatma gücüne dikkat etmelisiniz. İş veya okuma için kullanılacak bir masa lambası, fazla ışık sağlamalıdır. Bunun için önerilen watt değeri; 40-60 aralığındadır. Ayrıca, lambanın aydınlatma gücü, odanın büyüklüğüne ve lambanın kullanım amacına da uygunluk sağlamalıdır.
 • Stil ve Tasarım: Masa lambaları, birçok farklı stilde ve tasarımda mevcuttur. Alacağınız ürün odanızın genel dekorasyonu ile uyum içinde olmalıdır. Bu sayede de, ortaya son derece şık bir görüntü çıkacaktır.
 • Boyut: Masa lambaları, farklı boyutlarda üretilmektedir. Seçeceğiniz masa lambası, kullanılacağı masanın boyutuna da uygun olmalıdır. Çünkü masaya göre çok küçük ya da çok büyük ürünler, ortaya orantısız bir görüntü çıkmasına sebep olabilir.
 • Esneklik: Masa lambaları, genellikle esnek boyunlu bir yapıda üretilir. Bu esneklik sayesinde lambanın yönünü değiştirebilir ve daha ergonomik bir kullanım sağlayabilirsiniz.
 • Kalite: Masa lambaları, Kelebek Mobilya aydınlatma ürünlerindeki abajur modelleri gibi, uzun yıllar boyunca kullanılacak bir mobilya parçasıdır. Kaliteli bir masa lambası, sayfadaki modeller gibi sağlam bir yapıya sahip olmalıdır.

Masa Lambası Kullanmanın Avantajları

İyi bir masa lambası, sadece dekoratif amaçla değil aynı zamanda işlevsellik açısından da son derece önemlidir. Masa lambası kullanmanın birçok avantajı vardır. İşte, o avantajlardan bazıları:

 • Aydınlatmalar: Masa lambaları, masa üzerinde ihtiyacınız olan kaliteli ışığı sağlar. Böylece odaklı şekilde gelen ışık, gözlerinizin fazladan yorulmasının da önüne geçer.
 • Dekorasyon: Masa lambaları, evinizin veya ofisinizin dekorasyonunda büyük bir rol oynayabilir. Bu ürünler; farklı tarz, renk ve tasarımlarda üretilmektedir.
 • Enerji tasarrufu: Masa lambaları, genellikle diğer aydınlatma kaynaklarına göre çok daha ekonomik ürünlerdir. Bu nedenle, elektrik faturasında da tasarruf etmenize imkan tanırlar.
 • Esneklik: Masa lambaları, taşınabilir ve kolayca hareket ettirilebilir. Böylece, evinizin dekorasyonunu da kolayca değiştirebilir istediğiniz yere abajurunuzu götürebilirsiniz.
 • Odaklanma: Masa lambaları, özellikle çalışırken veya okurken, daha kolay odaklanmanıza imkan tanır. Böylece konsantrasyonunuz artar ve daha verimli çalışabilirsiniz.

Siz de sayfadaki masa lambası modellerini detaylı bir şekilde inceleyebilir ve odanız için uygun ürünü seçebilirsiniz. Kelebek Mobilya’nın özenle hazırladığı aydınlatma serisi, eminiz ki görür görmez sizi de kendisine hayran bırakacak. Sıradan ürünler daha ilk kullanımda dahi pişman olmanıza sebep olabilir. Oysa Kelebek ürünleri, Kelebek Mobilya’nın onlarca yıllık tecrübesi ile geliştirilen, başarılı ve kaliteli ürünlerdir. Dolayısıyla da, müşteri memnuniyet oranı da her zaman yüksektir. Şimdi odanızın genel dekorasyonuna bir göz gezdirin ve sonra sayfadaki ürünler arasından bir masa lambası seçin. Ardından da evinize, hem küçük hem de kocaman etkisi olan bir dokunuş yapın. İşte tek bir eşya ile dahi önemli bir değişiklik yapmak bu kadar mümkün. Siz yeter ki Kelebek kalitesinden şaşmayın.

{ "type": "productListViewed", "payload": [ ] }